Obserwuj mnie

niedziela, 19 sierpnia 2012

Malowanie metodą na mokro poradnik.

Malowanie metodą na mokro jest trochętrudniejsze niz pokazane do tej pory metody. W dodatku ciężko stwierdzić jaki bedzie tak naprawde końcowy efekt i odcień lub barwa użytych kolorów.
Trzeba mieć troszke wyobrazni i nie bać się zdecydowanych ruchów pędzlem :)

Przykładem będzie indiańska koszulka.
Ja używam farbek fevicryl. Widoczne na zdjeciu.

Czystą koszulkę z narysowanym wzorem piór, a włąsciwie mniej wiecej ich rozmieszczeniem, naciągamy na deseczkę. 
Zaczynając od najmniejszych piórek na górze najpierw moczymy te miejsca pędzlem nasaczonym samą wodą, a póżniej pędzlem nasączonym troszke w wodzie a troszke w kilku kolorach farby.
I taka sama zasada obowiazuje do koćca.


Po wyschnieciu malujemy kontur piórek.


Aby zabarwić rekawek na dwa kolorki najpierw barwimy go na zielono, delikatnie wyciskamy (ale tylko tak zeby nie leciała z niego woda). Nastepnie sama końcówke umaczamy w czerwonej farbie. Po wilgotnej bawełnie czerwony fajnie nam się rozpusci na zielonym do góry.


Frędzle wycinamy według upodobania długosci i grubości. Wycinamy pionowe pasy, a nastepnie pociągamy delikatnie za wszystkie końce pojedyńczo :)

 GOTOWE
6 komentarzy:

Cookie Monster ^^ pisze...

Ojeju, te twoje koszulki zawsze takie śliczne, powinny być w jakich sklepach zamieszczane!

Modny Adres pisze...

Tyl;ko niestety moje uzdolnienia plastyczne (czy raczej ich brak;)) nie pozwalają mi na takie szaleństwa... Efekt ekstra:) Pozdrawiam!

Beata pisze...

Moze kiedysktos zaproponuje mi zorganizowanie lekcji na żywo wtedy byscie wszystkie zrobiły wspaniałe koszulki i zobaczyły, ze to nie tylko zdolności plastyczne, ale poprostu swietna zabawa :)

moulinowy pisze...

ja zmalowałam dopiero 3 koszulki (jedna na blogu, zapraszam, świeżo założony :D ), ale ten pomysł jest super i dzięki Tobie na pewno go wykorzystam :)

Pozdrawiam ciepło :)
Ann

pokrzyfaa pisze...

świetna :)

Patrycja P pisze...

ale świetna, mogłabyś je sprzedawać:)